Loading

Otopark Kuralları

SİTEMİZDE HER DAİRE İÇİN KAPALI OTOPARKTA “BİR” ARAÇLIK YER MEVCUTTUR. BU NEDENLE TÜM SİTE SAKİNLERİMİZİN KAPALI OTOPARKA SADECE “BİR” ARAÇ PARK ETMELERİNİ ÖNEMLE RİCA EDERİZ. BİRDEN FAZLA ARAÇ PARK ETMENİZ DURUMUNDA BAŞKASININ HAKKINI İHLAL ETTİĞİNİZİ BAŞKA BİR SİTE SAKİNİNİN YER BULAMADIĞINI UNUTMAYIN.
 1. Misafir araçlarının site açık ve kapalı otoparklarını kullanmaları kesinlikle yasaktır.
 2. Araç içindeki çöp ve kül tablaları otoparkın içinde veya dışında yerlere boşaltılmamalıdır.
 3. Otoparkta havanın kirlenmemesi için bekleme yaparken araçlar çalıştırılmamalıdır.
 4. Araç yıkama, yağ değiştirme,çevreyi kirletici onarım ve paspas temizlikleri otoparklarda yapılmamalıdır.
 5. Çocukların otoparka uygun veya başka amaçla girmeleri veliler tarafından, olası kazalara karşı tedbir olarak engellenmelidir.
 6. Otopark içindeki araçlarda cep telefonu, diz üstü bilgisayar vb. kıymetli eşyalar görünür şekilde bırakılmamalıdır.
 7. Otopark içindeki araçların üzerinde anahtar bırakılmaması, araç kapılarının araç terk edildiğinde kilitli bulundurulması hırsızlıklara karşı kişisel önlemler arasında değerlendirilmektedir.
 8. Otopark içinde şahsi eşyaların bırakılmaması ve atılması istenen eşyaların site yönetimine bildirilmesi gerekmektedir.
 9. Bağımsız bölüm sakini aracı olsa dahi kapalı otoparklara LPG’li ( Tüplü ) araçlar, emniyet açısından uygun olmadığından sokulmayacak ve park edilmeyecektir.
 10. Ziyaretçi araçlarının sitede geçici bile olsa park edilmesi konusunda güvenlik personeline baskı yapılmamalıdır.
 11. Araç anahtarları hiçbir nedenle sitede görevli güvenlik,temizlik ve teknik personele emanet edilmemeli, olası olaylar konusunda sorumluluk anahtarı teslim eden site sakinine ait olacağı düşünülmelidir.
 12. Araçlar kat sakinlerinin blok giriş-çıkış yollarını engellenmeyecek şekilde park edilmelidir.
 13. Araçlar, park halinde olan diğer araçların hareketini engellemeyecek şekilde park yeri işaretlerine uygun olarak park edilmelidir.